PRACA Z DZIECKIEM
To spotkania z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat, prowadzone w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze z wykorzystaniem elementów zabawy dostosowanej do wieku dziecka. W pracy z dzieckiem korzystam z atrakcyjnej dla dzieci metody „Kid’s skills”, gdzie bazując na mocnych stronach dziecka pracujemy nad zdobyciem nowych kompetencji. W zależności od potrzeb ćwiczymy kompetencje szkolne i społeczne. Podczas spotkań pracuję z dzieckiem nad rozumieniem swoich emocji i radzeniem sobie z nimi, nad pewnością siebie, nad radzeniem sobie w sytuacjach trudnych dla dziecka. Bardzo pomaga mi w tym teorii samoregulacji Self-Reg. Pracuję także z dziećmi neuroróżnorodnymi – z ADHD i spektrum autyzmu. Praca z dzieckiem zawsze zaczyna się od spotkania z rodzicem (bez dziecka) – wierzę, że to rodzic jest najlepszym specjalistą od swojego dziecka i na tym spotkaniu proszę Was o opowiedzeniu o dziecku i o sprawach, które was przyprowadziły do mojego gabinetu – to baza nie do zastąpienia do dalszej pracy. Niezależnie od celu naszych spotkań, zawsze priorytetem jest dla mnie nawiązanie bezpiecznej, niespiesznej relacji z dzieckiem.